Laser StoneLight w Urlologii

Usuwanie kamieni nerkowych to trudny temat i mało przyjemny zabieg, teraz w Karkonoskim Centrum Medycznym przy Oddziale Chirurgii 1 Dnia mają Państwo możliwość wykonania go przy pomocy najnowszej techniki Laserowej, bezboleśnie, precyzyjnie i szybko.

Energia laserowa wykorzystywana jest dopiero od połowy XX wieku. Należało się spodziewać, że szybko znajdzie zastosowanie w medycynie. Pierwszym, który opracował teoretyczne podstawy tej energii był Albert Einstein. Ten genialny naukowiec dowiódł, że światło jest energią falową emitowaną w postaci porcji, zwanych fotonami. Takie porcje energii można sztucznie wzbudzać, wzmacniać i modulować tak, aby uzyskać promieniowanie laserowe.

Co to jest StoneLight?

Laser StoneLight to Holmowy laser o mocy 15W dający chirurgowi możliwość przeprowadzania zabiegów na kompaktowym i niezawodnym urządzeniu.
Laser ten powstał w wyniku wieloletnich badań klinicznych i ciągłego rozwoju urządzeń laserowych.

Laser StoneLight jest przeznaczony do używania w procedurach takich jak cięcie, ablacja i waporyzacja.
Laser holmowy emitujący promieniowanie o długości 2100nm jest bezpiecznym i efektywnym narzędziem służącym do rozbijania kamieni moczowych, kamieni w cewce moczowej i w pęcherzu oraz w chirurgii narządów moczowo-płciowych.

Różnorodność, dogodna sekwencja połączeń pozwala na wybór optymalnej do pracy długości włókna. Końcówka światłowodu dociera do  trudno dostępnych miejsc, nie ingerując w sąsiadujące tkanki, co gwarantuje pacjentowi bezpieczeństwo zabiegu oraz szybką rekonwalescencję.

Działanie Lasera Stone Light  opiera się na zachowaniu  równowagi pomiędzy :

  • Skutecznością a bezpieczeństwem
  • Precyzją a różnorodnością zastosowania

Zalety zabiegów przy użyciu lasera holowego są bardzo duże m.in. :

  • Krótki okres rekonwalescencji
  • Stosowanie znieczulenia tylko miejscowego
  • Bezpieczny dla tkanek sąsiadujących
  • Wykorzystanie siły kinetycznej która zapobiega cofaniu się kamienia w trakcie jego fragmentacji

StoneLight to urządzenie wszechstronne, mające zastosowanie w rozmaitych aplikacjach, w szczególności w Urologii. Zabiegi likwidacji kamieni nie są już zabiegami bolesnymi i nieprzyjemnymi.

Jest przełomowym rozwiązaniem w leczeniu kamicy nerkowej, w usuwaniu złośliwych zmian czy złogów.

autor: specjalista urolog Tomasz Gede

Centrum Leczenia Kamicy Nerkowej KCM Clinic, Oddział Urologiczny